Robotyka Lego


Robotyka

Lego Wedo 2.0
Kurs z Robotyki Lego to idealne połączenie świetnej zabawy i nauki! W trakcie zajęć dzieci budują i programują roboty, które pokazują im jak działa otaczający je świat. Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieci poszerzają swoją wiedzę z obszaru informatyki, fizyki, mechaniki a także historii, biologii, geografii i astronomii – a wszystko w formie świetnej zabawy.
Lego Education
Program zajęć został opracowany we współpracy z nauczycielami i specjalistami z zakresu nauk ścisłych oraz poparty 35 letnim doświadczeniem Lego Education. Owocem starań jest kompleksowy kurs adresowany dla dzieci w wieku szkolnym.

Program zajęć

Wprowadzenie
Nauczyciel opowiada o robocie, który zostanie zbudowany, objaśnia jakie czujniki zostaną wykorzystane oraz jak będzie wyglądał robot. Porusza zagadnienia związane z omawianym tematem i przekazuje wiedzę teoretyczną, która za chwile zostanie wykorzystana w trakcie budowy.
Konstruowanie robota
Dzieci w dwuosobowych zespołach, używając instrukcji wyświetlonych na komputerze budują swoje roboty. Wiedza, którą zdobyły kilka minut wcześniej zostaje teraz wykorzystana w praktyce.
Programowanie
Ukończenie modelu zwierzątka lub statku kosmicznego to jeszcze nie koniec. W tym etapie należy wydać odpowiednie komendy w środowisku programistycznym aby nasze roboty wykonywały swoje zadania. Język programowania jest graficzny i intuicyjny więc dzieci bardzo szybko przyswajają tę umiejętność.
Zabawa
Ostatni, a zarazem najważniejszy, etap jest uwieńczeniem pracy każdego dziecka. Dzieci mogą obserwować działanie mechanizmów oraz modyfikować program.

Częstotliwość zajęć

1 x w tygodniu po 90 min.

Liczba spotkań w semestrze

15 spotkań

Cena kursu

Płatność jednorazowa 950 pln

Cena kursu

Płatność w ratach 5 x 200 pln